במסגרת תערוכה העוסקת במרחב הציבורי, בית ליבלינג, פורום תרבות אוסטריה, עיריית תל אביב-יפו ו-feld72 שמחים להכריז על קול קורא לרעיונות לקטלוג האפשרויות - חוקרים את הפוטנציאל של המרחב הציבורי בעת המגפה ולאחריה, ומגבשים יחדיו שימושים עתידיים במרחב העירוני.


לצפייה בקובץ שאלות ותשובות


הקול הקורא לקטלוג האפשרויות הוא יותר מתחרות – זוהי אסופת רעיונות שנועדה לקדם דיון ציבורי על הגמישות של עיר המחר, עיר המחויבת לרווחת הציבור, עיר שיודעת לתת מענה למצבי מגפה ומשבר. הקטלוג יעניק לעוסקים בתחום ולאנשי רוח הזדמנות לבטא את רעיונותיהם, להיראות ולהישמע. 


כאשר בוחנים את מרחב התנועה המוגבל מתברר, שהרחוב העירוני הוא החוליה המקשרת בעיתות בידוד. רחובות – המכונים ״מרחב ציבורי חברתי משמעותי״- מהווים את עיקר השטח הציבורי ומרבית מהשטח העירוני. רחובות, כיכרות וסמטאות הם מקומות למפגשים מקריים, שבהם אפשר לבלות יחד ללא מחויבות מסחרית. זה המרחב שבו אפשר להתבטא בחופשיות, לחוות מגוון תרבותי; שבו דנים ומעצבים את החברה. המרחבים המשותפים הללו מזכירים לנו שאנחנו קיימים לא רק כיחידים, אלא כחלק מקהילה.


קטלוג האפשרויות נוקט בגישה אמנותית חופשית, כחלופה לאסטרטגיות התכנון הממסדיות, שנועדו להבטיח שימוש קולקטיבי בטיחותי במרחבים ציבוריים. תצפיות ישירות בחיי היומיום הן נקודת המוצא לפיתוח אפשרויות שימוש קולקטיביות במרחב הציבורי - בעת ולאחר המגפה.


בית ליבלינג ו-feld72 מזמינים אדריכלים, אמנים, אנשי רוח, חוקרים, אורבניסטים ואנשים יצירתיים מכל רקע להגיש הצעה לתשתיות של אכפתיות במרחב הציבורי. ההצעות צריכות להיות ממוקמות בתחום הציבורי ואינן מוגבלות למיקום גיאוגרפי, על אף ההתמקדות בתל אביב-יפו ווינה. ניתן לבחור כל מדיום כדי להמחיש ולתאר את הרעיון המוגש בהצעה.


הפרויקטים הנבחרים יתחלקו לקטגוריות שלהלן:


תשתיות של אכפתיות בתל אביב-יפו (הרעיון ייצא לפועל במרחב הציבורי התל אביבי)

תשתיות של אכפתיות בווינה (הרעיון ייצא לפועל במרחב הציבורי הווינאי)

תשתיות של אכפתיות קונספטואליות (פרויקט רעיוני ללא הגבלה גיאוגרפית)


כל ההצעות שיוגשו יפורסמו באתר של קטלוג האפשרויות


מימוש ההצעה הזוכה בתל אביב-יפו


הצעה נבחרת אחת תזכה בסכום מרבי של 6,000 אירו (כולל מיסים) לכיסוי עלויות הפקה ותשלום ליוצרים. מועמדים רשאים להציע כל פורמט שיבחרו, אולם הם מוגבלים לגבולותיה הגיאוגרפיים של העיר תל אביב-יפו. ההצעה הזוכה חייבת להיות מיושמת באופן פיזי במרחב הציבורי. הפרויקט הזוכה מתוכנן לצאת לפועל עד סוף ספטמבר 2021 לכל המאוחר, בכפוף להתפתחויות מגפת הקורונה. 


מימוש ההצעה הזוכה בווינה


הצעה נבחרת אחת תזכה בסכום מרבי של 6,000 אירו (כולל מיסים) לכיסוי עלויות הפקה ותשלום ליוצרים. מועמדים רשאים להציע כל פורמט שיבחרו, אולם הם מוגבלים לגבולותיה הגיאוגרפיים של העיר וינה. ההצעה הזוכה חייבת להיות מיושמת באופן פיזי במרחב הציבורי. הפרויקט הזוכה מתוכנן לצאת לפועל עד סוף ספטמבר 2021 לכל המאוחר, בכפוף להתפתחויות מגפת הקורונה. 


הצעות קונספטואליות מצטיינות


שתי הצעות לרעיונות מצטיינים יזכו בסכום מקסימלי של 1,500 אירו (כולל מיסים) כל אחת. מועמדים רשאים להציע כל פורמט שיבחרו, ללא כל מגבלה גיאוגרפית. מגישי ההצעות הזוכות יוכלו להציג את הפרויקטים שלהם בפומבי.


תהליך הבחירה והשופטים


צוות בינלאומי של שופטים, המורכב מנציגי הגופים השותפים (אדריכל העיר, אגף תרבות, בית ליבלינג, feld72) ומומחים חיצוניים בעלי רקע רב-תחומי, יבחן את ההצעות שהוגשו. הפרויקטים הזוכים ייבחרו במאי 2021, וההחלטה תפורסם באתר קטלוג האפשרויות.


תהליך ההגשה


יש להגיש הצעות באנגלית בטופס הייעודי המפורסם באתר המופיע בתחתית הדף. באתר זה מפורט עוד על הפרוייקט ורצוי לקרוא לעומק את הרעיון העומד מאחורי הפרוייקט.


כל ההצעות שיוגשו ייבחנו על ידי חבר שופטים בינלאומי, אשר יעריך את איכות הרעיון והתייחסותו הישירה לקונספט שבמוקד פרויקט תשתיות של אכפתיות במרחב הציבורי.

כל ההצעות שהוגשו יפורסמו באתר קטלוג האפשרויות.

ניתן להגיש יותר מהצעה אחת, בין אם כיחידים או כקבוצה.

ניתן גם להגיש הצעות שזכו בפרסים, אולם יש לציין זאת בהגשה.


תמיכה


קטלוג האפשרויות והקול הקורא לרעיונות פועלים בתמיכת פורום התרבות האוסטרי; משרד האמנויות, התרבות, השירות הציבורי והספורט הפדרלי של אוסטריה. הפעילות הינה במסגרת בית ליבלינג המהווה שותפות של עיריית תל אביב-יפו, קרן תל אביב לפיתוח והמשרד הפדראלי לבינוי וקהילה בגרמניה.


לצפייה ב״ממעבדת המחקר: ערב חשיפת קול קורא לרעיונות – קטלוג האפשרויות״: https://youtu.be/ZjUtaruRZXg

קול קורא לרעיונות במרחב הציבורי

במסגרת תערוכה העוסקת במרחב הציבורי, אנו שמחים להכריז על קול קורא לרעיונות לקטלוג האפשרויות - חוקרים את הפוטנציאל של המרחב הציבורי בעת המגפה ולאחריה, ומגבשים יחדיו שימושים עתידיים במרחב העירוני.

פרסום קול הקורא לרעיונות: 25 בינואר 2021

מועד אחרון לשאלות ותשובות: 19 במרץ 2021

מועד אחרון להגשה: 30 באפריל 2021

פרסום התוצאות: יוני 2021 (המועד המדויק יוכרז לאחר שלב השאלות והתשובות)

הרשמו לדיוור שלנו

שעות פעילות

ימים א עד ה בשעות 8:00–16:00
שישי 8:00–14:00

שבת 10:00–14:00

הכניסה חופשית

צרו קשר

03-7431025

אידלסון 29, תל־אביב–יפו

liebling@whitecitycenter.org

  • Twitter_Social_Icon_Rounded_Square_Color
  • glyph-logo_May2016-01
  • f_logo_RGB-Black_1024_1024

פרויקט משותף של עיריית תל־אביב–יפו וממשלת גרמניה